Oded Kataš, trener Makabija iz Tel Aviva, posle ubedljive pobede njegovog tima protiv Partizana u 18. kolu Evrolige (112:87), govorio je smireno, ali jasno o svemu što je obeležilo ovaj meč – od same utakmice, preko uloge Ifea Lundberga, pa do spekulacija o njegovom statusu na klupi izraelskog kluba.

Makabi je u Beogradu demonstrirao snagu i širinu rostera, a Kataš je istakao da duel nije bio nimalo lak, naročito na početku.

“Odlična pobeda za nas. Nismo znali šta da očekujemo zbog novog trenera Partizana i te atmosfere. Počeli smo jako loše, možda nismo bili spremni za visok nivo igre, za promenu stila. Ali posle 10 minuta smo se sastavili u odbrani, bili smo koncentrisaniji i agresivniji. U napadu smo bili dobri svih 40 minuta. Osećamo se bolje i balansiranije i znamo kako da dobijemo takve utakmice”, rekao je Kataš.

Posebno pitanje bilo je vezano za Ifea Lundberga, nekadašnjeg igrača Partizana, koji je imao zapaženu ulogu u trijumfu Makabija.

“Veoma poštujem njegovo zalaganje, veoma volim šta doprinosi na terenu i van njega. Mnogo nam pomaže na obe strane terena, kao i u deljenju iskustava. Zahvalan sam na njemu i što mogu da ga treniram”, naglasio je trener Makabija.

Osvrnuo se i na priče da je ranije tokom sezone bio blizu odlaska iz kluba, navodno zahvaljujući podršci igrača.

“Mogu da kažem da to nije 100%, prošli smo kroz težak period u ovoj godini. Igrači me uvek podržavaju i poštuju me. Ne znam šta se tačno izdešavalo”, rekao je Kataš.

Govoreći o ambicijama Makabija u nastavku sezone, istakao je da cilj ostaje vrh tabele, ali uz mnogo rada i strpljenja.

“Želimo da budemo tamo (u vrhu tabele). Moramo mnogo da radimo. Znamo šta to podrazumeva, imamo dobru grupu, ali nam fali iskustva. Treba vremena, ali smo sad bolji i znamo šta želimo od sebe, vidite. Moramo da nastavimo u tom ritmu”, poručio je on.

Na kraju je otkrio i šta stoji iza serije od pet uzastopnih pobeda.

“Kombinacija nekoliko stvari. Jedna od njih je proces. Imali smo povređene igrače, a sada nam ful roster pomaže. Naravno, uzbuđeni smo što smo se vratili u Izrale. Nedostajalo nam je to, oni nas motivišu i pomažu nam”, zaključio je Oded Kataš.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *