U poslednje vreme postoji neko na koga se usmeri negativni fokus kad je Partizan u pitanju, to je sada Duejn Vašington. Pre nego što se pozabavio njegovim učinkom, Miroslav Berić je u analizi meča protiv Valensije najpre za Novu prokomentarisao timski učinak.
,,Ovo je bio dobar meč za Partizan i izgubio je 13 razlike. Dali smo pet koševa za zadnjih sedam minuta, tako ne može nijedan protivnik da se dobije. A ne Valensija koja je lider Evrolige uz Hapoel. Ne možemo da budemo nezadovoljni angažovanjem u igri, bila je otvorena utakmica, niko nije mogao da kaže do tog trenutka da će Partizan da izgubi.”
Mnogima je upao u oči momenat sa kraja treće četvrtine kada se Vašington samoinicijativno odlučio na udvajanje.
,,Na kraju treće četvrtine nepotrebno izletanje Vašingtona, ničim izazvano ide na udvajanje igraču kog drugi igrač Partizana čuva na grudima. Bez obzira što je Tompson dao trojku sa osam metara – koji je povod, šta je tebi u glavi? Penjaroja je raširio ruke, pita o čemu se radi, šta to Vašington pokušava… To su detalji koji su neverovatni. Da to nije uradio, otišli bi na kraju treće sa samo pola koša razlike. Vašington je bio očajan. Njega ne interesuje odbrana. To je alibi odbrana, kao kad ideš na skok i gradiš svog čoveka, pa kada se odbije lopta.”
Tu Berić nije stao s kritikama. Na poslednjih par utakmica Vašington nema ulogu kakvu je imao do skoro, privikava se na novu.
,,Oseća da sad nije bitan u napadu i ne trudi se u odbrani. Hvalio sam ga, pravi je košgeter, ali kada igra u okviru timskih šuteva. On ima šutnutu loptu po minuti, to ne može tako.”






