Donatas Motiejunas je bez uvijanja i sa vidnom dozom razočaranja izneo utiske posle jednog od najtežih poraza Crvene zvezde u tekućoj sezoni. Crveno-beli su doživeli pravi debakl u Kaunasu, gde je Žalgiris slavio rezultatom 99:67 u okviru 21. kola Evrolige, a način na koji je poraz došao dodatno je uznemirio i igrače i stručni štab.

Iskusni litvanski centar, koji veoma dobro poznaje sredinu u kojoj je meč odigran, u razgovoru za „Meridian sport“ nije pokušavao da ublaži utisak, već je direktno označio probleme koji su isplivali na površinu.

„Teško je uopšte nešto komentarisati. Iskreno, šta je danas uopšte i funkcionisalo? Možda je teško komentarisati uopšteno, gledajući širu sliku. Mislim da je ekipa potpuno izgubila ritam. Potpuno ga je izgubila. Igramo bez ikakvog plana. Tako izgleda. Tim je razbijen, svako pokušava da radi nešto svoje. Ovo je veliki znak upozorenja i sramota da dve utakmice zaredom odigramo ovako. Mislim da moramo da sednemo i da shvatimo šta se dešava, jer smo pre ove nedelje igrali zaista dobru timsku košarku. Dobili smo tri teške utakmice protiv jakih protivnika koji igraju dobru košarku, što je pokazalo da možemo da igramo zajedno kao tim. I iskreno, raspoloženje je veoma depresivno, jer nikada ne želite da vidite svoj tim kako igra ovako. Kao što sam rekao, tokom sezone postoje padovi u igri, ali ne želite da taj pad bude previše dubok“, rekao je Donatas Motiejunas za Meridian sport.

Istakao je da Zvezda mora ponovo da bude tim i da mora da se stvori nova hemija.

“Povratak osnovama. Nadam se i verujem da su fundamenti najvažnija stvar. Ako trener ne može da stvori hemiju, ništa neće funkcionisati. Dakle, ponovo fokus na osnove, početi da se igra smislena košarka, igrati zajedno. A kad god počnete da igrate zajedno, desi se nešto lepo”, rekao je Motiejunas.

Zvezda se nalazi na 10. mestu Evrolige sa 11 pobeda i 10 poraza, a naredni meč igra protiv Armanija u Milanu.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *