Dušan Vlahović je ključna tačka oko koje se trenutno lome planovi Juventusa za narednu sezonu, jer je sve izvesnije da će srpski napadač napustiti Torino kao slobodan igrač narednog leta. Upravo zbog toga, čelnici „stare dame“ već sada rade na dovođenju zamene, a prvo ime na listi je Žan-Filip Mateta. Francuski golgeter je, prema pisanju italijanskih medija, već postigao sve lične uslove sa Juventusom i sada strpljivo čeka rasplet pregovora između klubova.

Mateta je navodno prihvatio ponudu po kojoj bi u Torinu zarađivao četiri miliona evra godišnje, što jasno pokazuje koliko je motivisan da napravi iskorak u karijeri. Međutim, teži deo posla tek predstoji, jer Kristal Palas ne želi lako da se odrekne svog najboljeg strelca. Klub iz Londona traži 35.000.000 evra plus bonuse, dok Juventus nudi model pozajmice do kraja sezone uz obavezan otkup u rasponu od 28 do 30 miliona evra, što je za sada odbijeno.

Mateta dodatno pritiska Palas, svestan da ulazi u poslednju sezonu ugovora koji traje do leta 2027. godine i da će klub morati da ga unovči. Podsetimo, Palas ga je 2022. godine doveo iz Majnca za svega 11.000.000 evra, pa bi i u slučaju niže prodajne cene ostvario ozbiljan profit. Francuz je u međuvremenu stigao i do reprezentacije – upisao je tri nastupa i postigao dva gola, iako je na pragu 29. godine.

Za Matetu bi prelazak u Juventus bio transfer karijere i svojevrsna kruna puta koji je počeo u Avru, nastavljen u Lionu i Majncu, a zatim dobio punu afirmaciju u Premijer ligi. Sve to se direktno vezuje za sudbinu Dušana Vlahovića, čiji odlazak otvara prostor za novog lidera napada. Ukoliko se klubovi dogovore, Juventus bi već ove zime mogao da reši jedno od ključnih pitanja za budućnost i mirno uđe u sezonu bez Vlahovića.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *