Ne gledaju svi u srpskoj košarkaškoj javnosti blagonaklono na način na koji je Željko Obradović otišao iz Partizana. Svojevremeno saradnici, vremenom su im se odnosi pogoršali, a danas Zoran Slavnić kritikuje svog nekadašnjeg igrača.

Legendarnom Moki se ne dopada narativ koji se stvorio oko Obradovićevog odlaska, to je rekao u podkastu Kazneni prostor. Ne sviđa mu se što se stvorila atmosfera da je legendarni trener oteran, nateran da ode, kako god. Smatra da je ostavka normalan potez u situaciji u kojoj su se crno-beli našli, bez željenih rezultata.

,,Kad radiš u jednom klubu tri-četiri godine i, objektivno, nije postignut rezultat – onda taj, koji radi sam, kao moralan čin, podnese ostavku. Gle apsurda, nisu Željka smenili! Željko je otišao. Kapetan poslednji napušta brod.“

Izjave koje je Obradović davao pre odlaska iz Humske su takođe nešto što Slavniću bode oči. Doduše, ovo o čemu je govorio u poslednje dve rečenice je nešto što su u javnost izneli Obradovićevi najbliži saradnici, kako je govorio da igrači nisu slušali njegove instrukcije.

,,Fenomen Obradovića je fabrikovan jer nikad nije dao korektnu, pravu, mušku izjavu. ‘Nisam napravio rezultat, odlazim, želim im sve najbolje’. Nema uopšte veze šta se dešavalo između. On, trener sa takvim uspehom, daje najapsurdniju izjavu. ‘Nisu me slušali igrači’. Ja ne mogu da verujem…“

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *