Propustila je Zvezda šansu da napravi značajan korak ka plej-ofu, Bajern drugi put ove sezone bolji – 80:85 (17:23, 26:27, 27:22, 10:13).

Ofanzivni skok Motejunasa i trojka Dimitrijevića su prvi koševi koje beležimo, ispostaviće se da je ta trojka inicirala prvi niz gostiju, sedam poena pa je Motejunas upisao svoje nove. Nije dugo trebalo da Zvezda krene u sopstveni niz, identičan protivničkom. Za sve trojke u prvoj četvrtini zaslužan je Dimitrijević, dve je postigao, za treću asistirao Majku, Gebrijel odličan pred prvu pauzu – 17:23.

Četvrtu trojku za Bajern ubacio je Džesap, Obradović je vratio igrače na klupe posle nešto manje od minuta igre. Napad domaće ekipe deluje katastrofalno, glavni napadači ne mogu dugo ništa da pogode iz igre, zato je Gifaj precizan sa poludistance za dvocifreno vođstvo. Prazan hod crveno-belih po pitanju poena iz igre traje, šut ih ne sluša, Obradović je morao da traži još jedan tajm-aut nakon što su Ratan-Mejs i Gifaj odveli goste na plus 13. Prilikom odlaska na klupu Izundu je glavom zakačio Ratan-Mejsa, dosuđen je nesportski faul posle koga se razlika uvećala. Izunduovo zakucavanje prekinulo je jedan duži period u kome je Zvezda bila bez koša iz igre, skoro 14 i po minuta je bilo potrebno da Miler-Mekintajer pogodi prvu trojku. Petorka crveno-belih bez prave petice počinje da daje rezultate, dva tajm-auta troši Pešić u kratkom roku. Lopta u ruke Dimitrijeviću, uz Obstovu pomoć je smirio Bavarce. Nvora je završio poluvreme bez poena iz igre, svoje prve Batler je upisao trojkom sa pola terena sa zvukom sirene za eksploziju hale – 43:50.

Alej-up zakucavanje Mekormaka na ulasku u treću četvrtinu, tu je Moneke da energetski odmah okrene momentum i usput uvede Majka u probleme sa faulovima. Uključio se Lučić u pravo vreme da parira probuđenom Nvori. Indisponiran je Dimitrijević, uprkos nizu grešaa Bajern se par minuta držao na pet do sedam poena prednosti, njegov faul u napadu i Pešićeva tehnička vodili su do poseda posle koga se Bolombojevim polaganjem domaćin posle dužeg vremena približio u posed dometa. Dobrić je dodatno zapalio halu trojkom i iznuđenim faulom u napadu, Moneke podjednako trojkom za izjednačenje. Imali su Bavarci jedan trzaj kad su spojili dva uspešna poseda, Zvezda je povela nakon dužeg vremena trojkama Batlera i Odželeja. Ratan-Mejs se potrudio da ipak njegov tim bude u prednosti na kraju trećeg kvartala – 70:72.

Samo su centri poentirali u prva dva minuta četvrte četvrtine, s tim da je Izundu pogurao domaće u niz od šest poena. Na sredini kvartala Obst je probio da prekine dugačak prazan hod Bavaraca, sledila je ubrzo i trojka u pravi čas za njih. Jako teško se dolazi do poena u ovoj deonici, tri napada u kojima su Ratan-Mejs i Obst doneli šest poena deluju jako značajno. U poslednji minut Bajern je uneo četiri poena viška, domaći ne mogu da nađu rešenja iz igre, još je i Moneke promašio dva slobodna bacanja. Lučić polovičan na drugoj strani za, ispostaviće se, konačan rezultat.

Uzalud odlično Monekeovo izdanje i 22 poena, te šest skokova, ostali su zakazali. Nije baš bio na svom nivou, ali je Obstovih 16 poena značajno, Ratan-Mejs je ubacio 13, dobar deo njih u ključnim momentima.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *