Nikola Lončar, nekadašnji igrač i sportski direktor Partizana, prokomentarisao je pobedu crno-belih nad Crvenom zvezdom u 35. kolu Evrolige. Crno-beli su u Beogradskoj areni odigrali još jednu kvalitetnu utakmicu i nastavili seriju dobrih rezultata, a Lončar smatra da je trijumf bio potpuno zaslužen.
Bivši reprezentativac Srbije posebno je istakao da je Partizan nastavio da igra u ritmu koji ga krasi u poslednja dva meseca, uz naglasak na agresivnu odbranu i jasnu podelu uloga u timu.
,,Zaslužena pobeda Partizana. Igrali su svoju igru iz poslednja dva meseca i bili su bolji. Za svaki detalj su spremni, videli smo agresivnu odbranu, presing… Jednostavno, pobedili su zasluženo. Crvena zvezda je u padu forme, a Partizan je to iskoristio u najnezgodnije vreme za njih. Ranije su te pobede koje su izvlačili dobijali u produžecima, na mišiće. Sada to nije moglo da prođe”, istakao je za Arenu sport.
Lončar se osvrnuo i na individualne partije igrača Partizana, među kojima je posebno izdvojio Karlik Džons, koji je bio najefikasniji sa 26 poena i odigrao ključnu ulogu u završnici meča.
,,Uloge u Partizanu bile su podeljene baš kako treba. Silovito je Sterling Braun krenuo sa 16 poena, a kasnije je Džons preuzeo i odlučio meč, dominantan u trećoj i četvrtoj četvrtini. Bruno Fernando pratio ih je sa 15 poena. Skoro svi su dali po 15 poena između ta četiri igrača! Samo pohvale za Partizan, možda je ova forma došla u nezgodno vreme što se tiče plasmana, ali videćemo šta dalje”, zaključio je Nikola Lončar.
U narednom kolu, Crvena zvezda će dočekati Pariz , dok Partizan očekuje gostovanje kod Anadolu Efesu, gde će crno-beli pokušati da nastave pobednički niz i ostanu u trci za što bolju poziciju na tabeli.






