Dušan Vlahović ponovo je u centru pažnje, ovoga puta zbog reči mladog srpskog fudbalera Filipa Matijaševića, koji nije krio oduševljenje napadačem reprezentacije Srbije. Talentovani igrač stigao u Salcburg iz Čukaričkog u transferu vrednom 4.000.000 evra, uz procente od naredne prodaje, i odmah po dolasku podelio prve utiske o novoj sredini, ali i o svojim uzorima.
Matijašević je istakao da je imao priliku da već kratko boravi u Austriji, gde je prošao kroz sve formalnosti i upoznao se sa klubom.
“Trudim se da glavom budem u Beogradu i u Čukaričkom. Imao sam prilike da dva dana boravim u Salcburgu, gde sam i gledao meč između mog budućeg kluba i bečke Austrije, to je svakako jedan od najvećih derbija u njihovom šampionatu. Obavljeni su lekarski pregledi, potom i promocija, potpisan je ugovor, imao sam priliku i da razgovaram sa sportskim direktorom i drugim ljudima iz kluba. Izuzetno sam zahvalan i Aleksi Terziću, koji me je tamo dočekao kao brata, on je me izveo na teren, pokazao mi neke stvari i dao vrlo korisne savete, uz naglasak da uživam u Salcburgu”, rekao je Filip Matijašević.
Mladi fudbaler potpisao je dugoročan ugovor do 2031. godine, a svestan je da ga čeka ozbiljan rad kako bi izborio mesto u timu.
“Velika je privilegija biti u takvom klubu i dobiti dugoročan ugovor. Na meni je da to poverenje opravdam i da pružim maksimum, da se borim da što pre budem u prvom timu. Počeću pripreme sa ekipom, takav je dogovor, spremiću se, moraću da naučim jezik, pa ćemo videti kojim tempom će sve teći. U klubu su mi predočili da je sve na meni, to je najvažnije”, dodao je on.
Ipak, najveću pažnju privukle su njegove reči o Dušanu Vlahoviću, kojeg vidi kao apsolutni vrh italijanskog i svetskog fudbala.
“Za mene je on najbolji špic na svetu, sve mi se kod njega sviđa, posebno taj karakter. Naravno, svi momci u reprezentaciji su izvrsni igrači, suvišno je trošiti reči. Ali, ako jednog moram da isatknem, to je definitivno Vlahović. A u domaćoj ligi, po mom mišljenju je to Aleksandar Katai, majstor fudbala”, poručio je Matijašević.






