Očigledno je da je Asvel rešio da napravi frku na evropskom tržištu, ponašaju se kao novi šerif u gradu u susret novoj sezoni. Pod vođstvom Tonija Parkera, ali se klupe, klub iz Vilerbana će očigledno biti velika opasnost. Barem po pitanju kvaliteta sastava na koji su se nameračili.
Čekaju se formalne potvrde, međutim, ozbiljni izvori su već preselili Silvana Franciska i Armonija Bruksa u ovaj deo Francuske. Pored pomenute dvojice Asvel je u napadu na Geršona Jabuselea, Timotija Luvavua-Kabarota, Metjua Strazela, Frenka Nilikinu, Ostina Vajlija, Amina Nuu i Džeralda Ajajija. Na već impresivan spisak želja dodajemo još jedno zvučno ime.
Najnovija Parkerova želja je Nik Vajler-Beb, javlja uvek dobro obavešteni Aris Barkas. Uprkos činjenici da ima ugovor za narednu sezonu, Nemac nije siguran za ostanak u Efesu. To smo, doduše i znali, pošto je pre mesec dana delovalo da je na dobrom putu da pojača Barselonu. U međuvremenu je uskočio novi pretendent, sa namerom da im ga otme.
Ko će sve od pomenutih u Vilerban, vreme će pokazati. Ipak, mora se reći da do pre mesec, dva navijači Asvela verovatno ni u najluđim snovima nisu mogli da pomisle na spoljnu liniju koju bi činili Francisko, Bruks, Vajler-Beb i ostali. Rečeno važi i za većinu pomenutih pojačanja.
Godinama asocijacija na negledljiv i neambiciozan klub, Asvel ima nameru da bude legitiman pretendent na plej-of. Žele domaću osnovu i proverena inostrana rešenja. U slučaju Vajller-Beba očigledno im prepreku ne bi pravilo ni obeštećenje koje bi Efes zahtevao. Novac ovog leta u Vilerbanu nije problem.






