Nikola Jović našao se u centru potencijalno jednog od najvećih trejdova u novijoj istoriji NBA lige, pošto se njegovo ime pominje u pregovorima između Majami Hita i Milvoki Baksa oko dolaska Janisa Adetokumba na Floridu.

Prema navodima NBA reportera Evana Siderija jedan od igrača koji bi mogao da bude uključen u paket jeste upravo srpski reprezentativac.

Milvoki, prema tim informacijama, ne bi nužno zadržao Jovića, već bi mogao da ga zajedno sa Tajlerom Hirom prosledi u treći tim kako bi zauzvrat dobio dodatne draft pikove i prostor za novi početak.

Razlog za takav scenario leži i u finansijama. Jović je nedavno potpisao novi ugovor sa Majamijem vredan 62.400.000 dolara za četiri godine, odnosno 15.600.000 dolara godišnje do 2030. godine, dok Hiro ulazi u poslednju godinu ugovora vrednog 33.000.000 dolara.

Pored Jovića i Hira, u potencijalnom paketu za Janisa pominju se i Kel’el Ver, Haime Hakez Džunior, Kasparas Jakučionis, kao i 13. pik sa ovogodišnjeg drafta i još jedan budući pik.

Dodatnu težinu celoj priči dao je i novinar Brajan Vindhorst, koji navodi da je Janis označio Majami kao svoju željenu destinaciju. Pregovori dva kluba navodno su postojali i ranije, ali su sada ponovo pokrenuti.

Jović je u Majamiju imao poverenje trenera Erika Spolstre i pokazao da može da bude važan deo rotacije, ali NBA liga često funkcioniše bez emocija.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *