Milan Aleksić ponovo je u Humskoj. Talentovani vezista vratio se u Partizan nakon epizode u Sanderlendu, sa željom da pomogne crno-belima i pokaže da zaslužuje šansu na najvećoj sceni.

Nekadašnji fudbaler Radničkog 1923 ne krije koliko mu znači povratak u klub u kojem je napravio prve korake.

Gostujući u emisiji „Partizanov intervju“, Aleksić je govorio o emocijama koje nosi povratak među crno-bele.

„Uvek se osećam lepo kada se vratim ovde. Čast mi je što sam tu i što ću predstavljati Partizan.“

Prisetiо se i perioda kada je kao omladinac trenirao sa prvim timom.

„Pamtim taj period… Postigao sam gol u prijateljskoj utakmici, ali nažalost posle toga nisam ostao u Partizanu. Pronašao sam drugi put, ali opet smo se spojili i ponovo sam u Humskoj.“

Put preko Kragujevca do Engleske

Nakon odlaska iz Partizana, Aleksić je karijeru gradio u rodnom Kragujevcu, gde je ostavio dubok trag u dresu Radničkog.

„Vratio sam se korak unazad. Otišao sam u svoj rodni Kragujevac, u Radnički. Napravio sam iskorak. Ispisali smo istoriju i potom ostvario transfer u Sanderlend. Sada sam u Partizanu i nadam se da će obe strane biti zadovoljne novom saradnjom.“

Posebno ga je impresionirala veličina kluba sa „Čika Dače“.

„Nisam ni verovao koliko je zapravo to veliki klub dok nisam otišao tamo. Vrhunski klub. Kada sam kročio na stadion nisam mogao da verujem gde sam stigao. Neverovatno je koliko ljudi navijaju i žive za svoj klub.“

Iskustvo iz Sanderlenda

Aleksić je u Englesku stigao kao veliko pojačanje. Ipak, nije uspeo da se izbori za veću minutažu.

„Osećao sam se odlično, ali fudbal je tamo jednostavno drugačiji. Verovatno se nisam dovoljno brzo adaptirao. Nije se poklopilo da nastavim sa ozbiljnijom minutažom. Pokušaću da se sada Partizan i ja zajedno vratimo u život.“

Za prvi tim Sanderlenda odigrao je deset utakmica i upisao po gol i asistenciju.

„Veliko iskustvo za mene. Srećan sam što sam prošao kroz to. Impresivno je koliko se brzo igra. Intezitet, agresivnost, sve je na vrhunskom nivou. Ne možeš da primiš loptu – već su dva igrača pored mene. Nadam se da sam izvukao najbolje iz toga.“

I dok je bio u Engleskoj, pažljivo je pratio dešavanja u Humskoj.

„Gledao sam ekipu. Postojala je priča da dođem u Partizan, pratio sam baš sve utakmice. Sećam se utakmice protiv Hibernijana i prosto nisam mogao da verujem da smo primili gol iz voleja sa 40 metara. Mnogo mi je bilo žao što nismo prošli dalje, jer smo bili daleko bolji.“

Govorio je i o evropskim izazovima koji očekuju crno-bele.

„Protiv koga god da igramo – treba da gledamo sebe. Moramo da budemo 100 odsto fokusirani i prođemo najpre prvi korak, a onda naredne.“

Saradnja sa Sašom Ilićem

Posebno je istakao koliko mu znači rad sa novim trenerom Partizana.

„Neverovatno je sarađivati sa Sašom. Kao klinac sam ga gledao na malim ekranima. Nisam znao kako da se postavim kada sam došao, mislio sam da je strog. Ali već kada sam mu pružio ruku krenuo je da se šali. Shvatio sam odmah da ima sjajan pristup prema igračima i verujem da će ovo biti sjajna sezona za sve nas.“

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *