Šampion Srbije Spartak iz Subotice naredne sezone igraće FIBA Ligu šampiona.
Tim sa severa Srbije će igrati u najjačem rangu FIBA takmičenja, a u njemu će učestvovati 30 klubova.
Spartak je obezbedio plasman direktno u grupnu fazu.
Pored Spartaka, u elitnom društvu naći će se i nekoliko regionalnih predstavnika iz ABA lige – Cibona, koja se vraća na evropsku scenu, kao i Igokea iz Laktaša.
U takmičenju će učestvovati i brojni evropski klubovi, među kojima su i šampion prethodne sezone Ritas, zatim Huventud, Mursija, Bilbao, Unikaha, Alba Berlin, Bamberg, Bon, Juventus Utena, Nanter, Šole, Strazbur, AEK, Peristeri, Trabzon, Galatasaraj, Nimburk, Pardubice, Legija, Ređiana, Vareze, Bnei Herclija, Sabah, Sombathelj, Antverpen i Porto.






