Pariz je ozvaničio veliko pojačanje za narednu sezonu, pošto je u klub stigao Ti-Džej Voren, nekadašnji NBA as.

Američki krilni igrač ima 32 godine, visok je 203 centimetra, a u Pariz i Evropu dolazi sa ogromnim iskustvom iz najjače lige sveta. Tokom NBA karijere odigrao je 385 utakmica, uz prosečan učinak od 14,3 poena, 3,9 skokova i 1,2 asistencije po meču.

Voren je tokom karijere nosio dresove Finiks Sansa, Indijana Pejsersa, Bruklin Netsa, Finiksa i Minesote, a najbolji period imao je upravo u Indijani.

Posebno se pamti njegov nastup u NBA „bablu“ 2020. godine, kada je eksplodirao i postao jedna od glavnih priča lige. Tada je protiv Filadelfije ubacio čak 53 poena, uz šut 20/29 iz igre i 9/12 za tri poena.

Nije to bio samo jedan bljesak, jer je Voren tokom osam utakmica u „bablu“ prosečno beležio 27 poena, zbog čega je izabran u idealnu petorku tog perioda.

Francuski klub nastavlja da pravi veoma zanimljiv tim za sezonu 2026/27, a dolazak igrača sa ovakvim NBA pedigreom predstavlja jedan od najzvučnijih poteza Pariza ovog leta.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *