Dubai nastavlja da šalje snažne poruke pred prvu sezonu u Evroligi. Klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata zvanično je potvrdio dolazak Elija Okoba.
Francuski bek potpisao je višegodišnji ugovor. U Dubai stiže kao jedno od najvećih pojačanja novog evroligaša. Okobo je prethodne četiri sezone nosio dres Monaka. Tamo je postao jedan od najvažnijih igrača ekipe.
Prošle sezone imao je još jednu odličnu godinu. Proglašen je za MVP-ja francuskog prvenstva i potvrdio status jednog od najkreativnijih bekova u Evropi. Pre Monaka, nastupao je za Asvel. U Evroligi je do sada odigrao 182 utakmice. Prosečno je beležio 12,2 poena i 2,3 skoka po meču.
Poznat je po odličnoj kontroli lopte, igri jedan na jedan i sposobnosti da kreira poene. Može da rešava utakmice, ali i da razigra saigrače.
Velike ambicije Dubaija
Ipak, pažnju javnosti privukle su i ranije izjave čelnika kluba. Predsednik Dubaija govorio je da njegov tim nema budžet kao Crvena zvezda i Partizan. Međutim, potezi na tržištu šalju drugačiju poruku.
Ipak, praksa za sada govori nešto potpuno drugačije. Dubai je već počeo da dovodi ozbiljna evroligaška imena, ulaže ogromna sredstva i sklapa roster koji nikako ne izgleda kao sastav kluba sa „ograničenim budžetom“.
Naravno, novac sam po sebi ne garantuje uspeh, ali teško je ne primetiti raskorak između javnih izjava i poteza na tržištu. Ako Dubai zaista nema budžet kao večiti rivali iz Beograda, onda se postavlja logično pitanje – šta bi tek bilo kada bi ga imao?
Ipak, jasno je da Dubai nema nameru da bude samo prolaznik u Evroligi. Dolazak Elija Okoboa još je jedan dokaz da klub iz Emirata želi odmah da bude konkurentan najboljima.






