(25:27, 27:15, 18:19,
Očekivano, Islanđani su forsirali šut od starta, Palson je pogodio prvu trojku, upisao se i Gudmundson pre nego što je Avramović prodorom obrisao i drugu nulu. Jovićeva trojka je uvela našu ekipu u prvi niz, sedam poena do Hermansonove poludistance. Sjajan je bio Tanasković u završnici prve četvrtine, ali ni to nije promenilo utisak da se Island bolje snašao u bržem tempu – 25:27.
Razgoropadio se Tanasković, zahvaljujući njemu je Srbija preuzela inicijativu. Sa novih šest poena se Tanasković nadovezao na Dangubićevu trojku, za sjajan ulazak u drugu deonicu. Palicu je potom preuzeo Lakić, sa dve trojke odmakao Orlove, jedna Gudurićeva je razliku učinila po prvi put dvocifrenom na sredini drugog kvartala. Raspucala se naša ekipa, Avramović ih je trojkom dobacio do timskog učinka od 50 poena za poluvreme, još je malo to uvećano do velikog odmora – 52:42.
Nešto sporije se ušlo u treću četvrtinu, obostrano, Srbija se dugo drži na 10 do 13 poena prednosti. Kako je odmicala ova deonica Islanđani su počeli da dolaze do daha. Zanimljivo je da je njihova uvodna trojka bila jedina sve do pretposlednjeg minuta trećeg perioda kada je Gudmundson ubacio drugu. Hermanson se postarao da gosti sa jednocifrenim zaostatkom odu na pauzu – 70:61.
Četvrtu četvrtinu Orlovi su otvorili sa 6:0, kad je Gudurić ubacio trojku preko ruke za plus 20 bilo je jasno da utakmica definitivno ide u mirnije vode.






