Imao je i Železničar svoje momente, Crvena zvezda se izvukla iz minusa i dopisala nova tri boda u domaćem prvenstvu – 1:3 (1:2).

Od prvog sudijskog zvižduka lopta je u posedu gostiju, ali je Železničar taj koji je poveo iz prve ozbiljnije akcije, u 11. minutu. Gigić je centrirao po zemlji pred peterac, Glazer odbio Cvetkovićev udarac, Milosavljević naleteo i poslao loptu u svoj gol.

Vođstvo domaćina je trajalo šest minuta, Zvezda je izvršila još jači pritisak i došla do izjednačenja. Ilić je probio kroz sredinu, poslao pas kroz Endiaju, lopta mu se odbila nazad baš na belu tačku odakle ju je poslao preko linije.

Tokom ostatka prvog poluvremena uglavnom se igralo na polovini Pančevaca, mada je inicijativa Milojevićeve ekipe bila uglavnom bila jalova. Svela se na nekoliko opasnih udaraca sa distance sve do trećeg minuta nadoknade. Tada smo videli još jednu lepu akciju kroz sredinu, Elšnik asistent, Ivanić egzekutor.

Domaći su izašli nešto odlučniji na teren u nastavku, mada je Zvezda ta koja je jednom opasno ugrozila protivnički gol u 15 minuta nastavka. Milson je uputio jedan opasan udarac iskosa levo, Lukić se istakao odbranom.

Cvetković je u nekoliko navrata predvodio opasne napade Železničara, najopasniji onaj kada je sa šest metara pogodio spoljni deo mreže. Probao je da uzvrati Seol, posle uspešnog driblinga na desnoj strani protivničkog šesnaesterca gađao je suprotnu stranu gola, lopta je završila uz stativu.

Šest minuta pre kraja regularnog dela meča Endiaj je krenuo sam ka protivničkom golu, Milunović ga je sustigao i srušio pred kaznenim prostorom, time i zaradio isključenje. Kanga je izveo slobodan udarac, Lukić odbranio.

Maltene u poslednjem minutu videli smo još malo uzbuđenja, Jovanović je nezgodnim udarcem naterao Glazera da loptu odbije u korner. Kod istog je i Lukić otišao u Zvezdin kazneni prostor, ostavio prazan gol. Gosti su to kaznili, Kanga poslao loptu u prostor, najbrži je bio Radonjić da overi trijumf.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *