Pobeda nad Albom skinula je malo pritiska sa Partizanovog tima, Ife Lundberg je apostrofirao intenzitet u odbrani. Iskusni bek je sinoć upisao pet poena, dve asistencije i jednu ukradenu loptu, razgovoru za Meridian sport izrazio je zadovoljstvo boljitkom u igri celog tima.

,,Osećam se dobro, znate, ovo je bila veoma, veoma bitna pobeda. Bilo je važno da dobro uđemo u meč, da steknemo dobar osećaj od starta. Kako je utakmica odmicala, svi su pronašli svoj ritam i zaista smo podigli intenzitet, posebno u odbrani. Od početka sezone ponavljamo da nam je odbrana identitet, i kada tu kliknemo, mnogo nam je lakše da poentiramo na drugoj strani. Bila je ovo samo jedna utakmica, ali nam je donela malo prostora za disanje uoči narednih duela. Uživamo u ovoj pobedi, ali isto tako znamo šta nas čeka u četvrtak i biće zanimljivo.”

Šuterska kriza je i dalje aktuelna, Lundberg je smiren i pored toga, nada se da će proraditi na gostovanju Bajernu.

,,Osećam se dobro, radim ono što mogu da pomognem timu da pobeđuje. Bilo da je to kreiranje igre, poentiranje, odbrana, skokovi ili vođstvo, nije mi bitno, samo želim da budemo u plusu dok sam na terenu. Večeras sam uspeo da doprinesem na različite načine, ali i dalje radim na tome da pronađem svoj šuterski ritam, koji mi već neko vreme izmiče iz raznih razloga. Kada upadneš u seriju promašaja, jedini način da izađeš iz nje je da nastaviš da šutiraš. Ostaću dosledan sebi, biću agresivan, a siguran sam da će se i šut vratiti. Ali to svakako nije jedini segment moje igre, mogu da doprinesem na mnogo načina.”

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *