Duško Ivanović mogao bi na kraju sezone da napusti klupu Virtusa iz Bolonje, prenose italijanski mediji, čime se sve više otvara pitanje njegove budućnosti u evropskoj košarci. Iako je crnogorski stručnjak prošle godine preuzeo ekipu i doneo stabilnost, pregovori oko produžetka saradnje, prema dostupnim informacijama, trenutno su u zastoju.
Prema pisanju listova “Prealpina“ i “Corriere di Bologna“, šanse da Duško Ivanović ostane u Virtusu znatno su manje nego ranije, a situacija dodatno komplikuje činjenica da njegov ugovor ističe 30. juna 2026. godine. Uprkos dobrim rezultatima, uključujući osvajanje Skudeta 2025. godine i trenutno vođstvo na tabeli italijanske LBA lige, budućnost na klupi kluba iz Bolonje više nije sigurna.
Istovremeno, interesovanje za iskusnog trenera već postoji. Kao jedan od glavnih kandidata za njegov sledeći angažman pominje se grčki Aris iz Soluna, koji planira da značajno poveća budžet i napravi iskorak u odnosu na gradskog rivala PAOK, čiji je trener Andrea Trinkijeri. Upravo zbog ambicija kluba iz Soluna, Ivanović bi mogao da dobije novu priliku u konkurentnom okruženju.
Dok se spekuliše o njegovom odlasku, u Virtusu već razmatraju potencijalna rešenja za klupu. Prva želja bio je Paolo Galbijati, ali njegov dolazak deluje malo verovatno, s obzirom na to da Baskonija želi da zadrži svog trenera koji ima važeći ugovor do 2027. godine. Kao alternativa pominjao se i srpski trener Dušan Alimpijević, ali prema italijanskim izvorima, on je trenutno bliži prelasku u Bajern iz Minhena.






