Druga sreća, može se reći kada su u pitanju Olimpija i Darijus Tompson, od danas zvanično njihov novi plejmejker. Prethodnog leta kockice se nisu složile. Dugo se pregovaralo i sada, sve se ubrzalo nakon što je iskusni košarkaš sa Valensijom postigao dogovor o sporazumnom raskidu saradnje.
U Milanu se nadaju da će 31-godišnji plejmejker konačno rešiti njihove hronične probleme na toj poziciji. Tompson je peto pojačanje za italijanskog prvaka ovog leta. Pre njega su među Manekene stigli Alek Piters, Džejson Barnel, Devon Hol i Nikola Akele.
Nema sumnje da će Tompson u novom klubu dobiti veću ulogu nego u prethodnom. Plus je i italijanski pasoš. Tokom prošle sezone iskusni plejmejker je u Evroligi imao prosek od devet poena, 3,1 asistencije i 1,9 skokova po utakmici. Beležio je i 7,1 poen, 2,8 asistencija i 1,8 skok po meču u regularnom delu ACB lige, dok u plej-ofu jedva da se može reći da je nastupio.
Preostalo je da Olimpija nađe još skorera na poziciji dva i centra. Neke ranije ideje, poput Danijela Tajsa i Džoela Bolomboja su otpale. Obojica pomenutih će uskoro postati novi članovi Asvela.
Moraće Manekeni ponovo u češljanje tržišta. Ponuđen im je Kris Silva, javlja La Prealpina, ali za sada nije prioritet. Pre nego što se odluči eventualno za Silvu, italijanski šampion će pregledati šta nudi Letnja liga.






