Crvena zvezda želi da dodatno pojača ekipu u finišu letnjeg prelaznog roka. Pobeda nad Viktorijom Plzen popravila je raspoloženje na Marakani. Takođe, dala je dodatni podsticaj čelnicima kluba da ubrzaju aktivnosti na tržištu.
Transfer Bambe Dijanga praktično je dogovoren. Ipak, vrlo je moguće da Senegalac neće biti poslednje pojačanje srpskog šampiona ovog leta.
Prema saznanjima Mozzart Sporta, crveno-beli intenzivno rade na dovođenju igrača iz Azije. Na meti je reprezentativac Japana Juta Nakajama.
Crvena zvezda želi Jutu Nakajamu
Potencijalno pojačanje trenutno nastupa u Džej ligi za Mačidu Zelviju, aktuelnog vicešampiona Azije.
Nakajama, međutim, ima i iskustvo igranja u Evropi. Nastupao je za engleski Hadersfild, kao i za holandski Cvole.
U Japan se vratio 2024. godine. Od tada je napravio veliki iskorak i postao jedan od najbolje ocenjenih igrača azijske Lige šampiona.
Pregovori neće biti jednostavni
Nakajama je 1. januara 2026. godine produžio ugovor sa Mačidom Zelvijom. Ipak, nije poznato do kada traje njegova ugovorna obaveza.
Zbog toga bi Crvena zvezda morala da plati obeštećenje za njegov dolazak. Upravo je to jedan od razloga zbog kojih pregovori nisu jednostavni.
Ipak, srpski šampion je ozbiljno zainteresovan za japanskog reprezentativca. Posle Bambe Dijanga, Juta Nakajama mogao bi da bude naredno pojačanje Crvene zvezde u završnici prelaznog roka.






