Bez ikakve sumnje, Karlik Džons je prvo ime novog Partizana, brzo je pohvatao konce i oduševio evropsku košarkašku javnost. Istina, mnogi su ga od početka tako najavljivali, kao značajno pojačanje, među njima i Edin Avdić. Poznati komentator u podkastu Udvajanje ponavlja da je očekivao ovakve nastupe.
,,Karlik Džons igra stvarno… Ne znam više šta da kažem. Nije to neka pamet, to što smo mi pričali da će biti dobar. Meni su neki ljudi govorili, kako će da se snađe u Evroligi, na čvrstinu. Gledajući njega kroz Svetsko prvenstvo i Olimpijske igre, smatrao sam da on uopšte s tim neće imati problem. On igra za tu reprezentaciju Južnog Sudana koja tuče, koja grize, i on je tu glas razuma, on je ono što ih je činilo opasnima. Na sve te fizikalce treba neko da poveže, kad je to uspeo sa takvom ekipom, uopšte nisam imao sumnje.”
Bilo je mnogo skeptičnih jer je Džons došao iz kineske lige. Avdić podseća da je sjajni plejmejker bio cenjen i tokom svog kratkog boravka u NBA ligi. Svakako, već sada možemo da konstatujemo da je Partizan napravio sjajan izbor, tek ćemo videti šta on može kroz rad sa Željkom Obradovićem.
,,Neki su govorili otišao je u Kinu. Kad si dobar igrač, svejedno je, igraš pod vodom, na Madagaskaru, dođe do izražaja. On ima košarku u malom prstu, to ne možeš da naučiš, plejmejkerski kod. Pričali smo ovde, u Čikagu su neki igrači baš bili razočarani kad je klub odlučio da ga katuje, smatrali su da može da im pomogne.”