Jozua Kimih se nalazi pred izlaznim vratima Bajerna, jer njegov ugovor sa bavarskim klubom ističe na leto. Još uvek nije izvesno da li će ostati u Minhenu, a kako prenosi Bild, Bajern je nedavno povukao poslednju ponudu za produženje saradnje. Tu informaciju potvrdio je i sportski direktor nemačkog giganta, Maks Eberl, koji je samo pre nedelju dana uveravao kako će zadnji vezni ostati u Minhenu.

Eberl se osvrnuo na situaciju sa Kimihem posle pobede Bajerna nad Štutgartom rezultatom 3:1 i istakao da klub ne zavisi od pojedinačnih igrača.

“Uopšteno, niko nije iznad kluba! Ako igrač odluči drugačije, onda je tako odlučio. U tom slučaju, Bajern će nastaviti dalje. Bilo je ovde velikih igrača u Bajernu koji su na kraju morali da napuste klub jer nisu mogli postići dogovor i ugovori su im istekli. Tako to ide, život se nastavlja.”

Međutim, sportski direktor Bajerna naglasio je da stvari nisu još ušle u fazu konačne odluke. “Još nismo u toj fazi. Ovo je bilo uopšteno govoreći.”

Bild takođe navodi da su vrata za nastavak saradnje i dalje otvorena, ali da bi ćelnici Bajerna voleli da dobiju signal od Kimiha pre važne utakmice Lige šampiona protiv Leverkuzena u sredu. Ako se do tada ne dogovore, mogućnost produženja ugovora postaje malo verovatna.

Situacija oko budućnosti nemačkog reprezentativca ostaje neizvesna, a u narednim nedeljama biće poznato da li će Bajern nastaviti bez jednog od ključnih igrača ili će Kimih ipak odlučiti da ostane u Minhenu.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *