Ajzeja Majk, krilni košarkaš Partizana, istakao je da ekipa ne odustaje od svojih ciljeva, uprkos izazovima na putu ka plej-inu Evrolige. Iako su prošli kroz turbulentan period, Majk veruje da je još uvek moguće ostvariti uspeh i da je pred crno-belima ključna utakmica protiv Žalgirisa.
“Imali smo solidan trening, kao i prethodnih dana. Ako se fokusiramo na detalje, izvedemo sve kako treba i izađemo na teren s pravom energijom, možemo igrati protiv bilo koga. Znamo šta je ulog. Nadam se da ćemo pokazati intenzitet i agresivnost koji su nam potrebni da bismo pobedili“, rekao je Majk u razgovoru sa Meridiansport.
Jedan od glavnih problema, prema njegovim rečima, bila je loša šuterska forma tima, ali to nije jedini izazov.
“Mučimo se sa šutem, ali i u odbrani ne uspevamo da ostanemo dosledni svih 40 minuta. Igramo dobro 30, 35 minuta, a onda u ključnim trenucima gubimo fokus. Ne znam tačno zašto se to dešava, ali uvek imamo jedan period kada pravimo grešku za greškom. Pokušavamo to da ispravimo. Nadam se da smo uspeli i da ćemo ove sedmice napraviti preokret, uhvatiti bolji ritam i uhvatiti zalet za poslednja dva kola. Još postoji šansa da se uguramo u plej-in kao deseti i onda idemo korak po korak ka Fajnal-foru. Još nismo otpisani, šansa je mala, ali postoji, nadam se da ćemo uspeti da iskoristimo ono što nam se pruža.“
Majk nije siguran šta je razlog lošeg šuta tima.
“Ne znam šta se dešava. Većina šuteva koje uzimamo su dobri. Možda pet ili šest od dvadesetak nije po planu, ali sve ostalo su šutevi koje smo gađali cele sezone. Jednostavno nam ne ulaze u poslednje vreme. Svi vredno radimo, ostajemo i posle treninga, ali kada dođe utakmica, nešto ne funkcioniše. Ako bih morao da nagađam, rekao bih da je stvar psihologije. Svi smo sigurni u svoj šut, svi ulažemo trud, ali iz nekog razloga ne pogađamo kada je najvažnije.”
Krilni košarkaš smatra da je loš početak sezone ostavio trag na psihološkom stanju tima, ali veruje da ekipa može da se vrati.
“Siguran sam da bi drugačiji početak sezone potpuno promenio tok. Ali prošlost ne možemo da menjamo. Možda je i bolje ovako – ko zna, možda bismo usred sezone imali niz od deset poraza. Verujem da se sve dešava s razlogom. To što još imamo šansu govori mi da ćemo uspeti da uđemo u plej-in i napravimo nešto posebno ove sezone. Nadam se, zaista se nadam.”
Iako su problemi sa šutom i odbranom jasno istaknuti, Majk veruje u sposobnosti svog tima da se fokusira na ključnu utakmicu protiv Žalgirisa.
“Moramo da usporimo Fransiska. On je igrač koji unosi ogroman energetski naboj u svoju ekipu i daje im ritam. Pored njega, važno je da ih sprečimo da pogađaju trojke i da uđemo u meč sa pravom ravnotežom – da budemo smireni, ali i dovoljno agresivni. Ne smemo da pomislimo da će ekipa bez šansi za plej-of samo izaći na teren i predati se. Na ovom nivou svi su takmičari, niko vam neće pokloniti pobedu. Zato moramo da budemo maksimalno koncentrisani, da igramo dobru odbranu i da u napadu pokažemo najbolju verziju Partizana ove sezone.“
U zaključku, Majk je ponovio da je cilj tima i dalje jasan – doći do plej-ina, pa zatim pokušati da se plasiraju u plej-of.
“U ovom trenutku, cilj je jasan – domoći se plej-ina, pa onda pokušati da uđemo u plej-of. Idemo korak po korak – pobediti sledeću utakmicu, pa onda još jednu. Ako uspemo da se plasiramo dalje, onda ćemo ići istom logikom – pobeda po pobeda. Od početka sezone cilj je bio da se borimo za titule. Mislim da niko ne potpisuje za evroligaški tim samo da bi igrao bez ambicija. Svi žele da osvoje titulu i ostave trag. Sada su naši ciljevi na testu, ali ako nađemo balans između smirenosti i urgentnosti, još uvek možemo da ostvarimo ono što želimo,” zaključio je Ajzeja Majk.