Predsednik Košarkaškog Saveza, Nebojša Čović je za Sportal otkrio lepe vesti koje su obradovale sve ljubitelje košarke u Srbiji. Postoji dogovor da Nikola Jokić igra za reprezentaciju na predstojećem Evropskom prvenstvu! Trostruki MVP NBA lige, koji je prethodnih godina birao kada će se odazvati nacionalnom timu zbog iscrpljujuće klupske sezone, sada ima jasan cilj – zlatna medalja sa Srbijom.

„Ova reprezentacija ima harizmu, ima pobednički duh, to je naročito formirano na Olimpijskim igrama u Parizu, gde je Kari s momcima napravio kompaktnu celinu i hemiju. Ja se nadam nastavku uspešnog niza – samo da budemo svi zdravi, onda sam baš optimista. Mada, nikada u sportu, a naročito u sportu s loptom ne možete da garantujete 100 odsto uspeh – biće iskušenja, ali nismo mali, nismo neiskusni da ne možemo da prebrodimo iskušenja. I naravno, potreban nam je mir, koncentracija do Evrobasketa, jer ove godine imamo dva važna takmičenja – muško i žensko seniorsko Evropsko prvenstvo. A imamo i ostale uzrasne selekcije na velikoj sceni – U16, U17, U18, U19, U20, tako da se nadam rezultatski uspešnoj 2025. godini“, rekao je Čović.

Evrobasket 2025. biće poseban iz više razloga. Održava se u čak četiri zemlje – Kipru, Finskoj, Poljskoj i Letoniji, a Srbija će svoje mečeve grupne faze igrati u Rigi. Rivalima u grupi pridružili su se domaćin Letonija, zatim Češka, Turska, Estonija i Portugal.

Ove godine se obeležava i tačno 30 godina od legendarnog zlata iz 1995, kada je reprezentacija tadašnje Jugoslavije osvojila prvu medalju posle sankcija, a Čović je tada, kao gradonačelnik Beograda, inicirao i prvi šampionski balkon. Njegova nada je da se sličan uspeh ponovi.

„Bilo bi sjajno da ono što je bilo 1995. overimo posle 30 godina“, dodao je on.

Na pitanje o Jokiću i njegovom učešću na prvenstvu, Čović je uz osmeh nagovestio dogovor:

„Samo da budemo zdravi (uzdah), onda će biti sve u redu! Neću da vam otkrivam detalje, ali postoji dogovor (osmeh)…“

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *