Bogdan Bogdanović ponovo je govorio o nedavno preminulom Dušku Vujoševiću, ovoga puta posle pobede nad Golden Stejt Voriorsima.
Srpski reprezentativac se najpre oglasio putem Instagrama, a potom je posle utakmice dobio pitanje o svom bivšem treneru, nakon čega je sa mnogo emocija govorio o čoveku koji je obeležio početak njegove karijere.
“Hvala vam što ste pitali za to. Da, on je bio neko ko mi je prvi u karijeri pružio šansu, ko mi je verovao, ko je verovao u moju radnu etiku i u to koliko volim i koliko mi znači košarka. Tu je i nastala naša povezanost. Bio je to veoma tužan dan za sve nas, za navijače Partizana, za mene, za moju porodicu. On je u tom periodu, dok sam bio tamo, bio kao deo porodice, definitivno i poput očinske figure”, rekao je Bogdanović.
Bogdanović je potom istakao da će Vujošević ostati upamćen ne samo kao trener, već i kao čovek koji je igrače učio životnim vrednostima.
“Nedostajaće nam kao čovek, jer je bio drugačiji. Bio je zaista poseban, drugačiji. Kao što sam napisao i na Instagramu, njemu je bilo stalo do tebe kao osobe – razvijao te je kao čoveka. Pokazivao nam je i druge stvari, kupovao nam je knjige za čitanje, jednostavne knjige o psihologiji, motivaciji, disciplini, slao nas u pozorišta, kupovao karte za pozorište i muzeje. Bio je jednostavno drugačiji. Uvek je smatrao da sportisti treba da budu primer svetu i mladima, i zato je tako i radio”, zaključio je Bogdanović.






