Zvezdina nekadašnja želja, Filip Đuričić, mogao bi već ovog leta da promeni sredinu, pošto sve ukazuje na to da mu se bliži kraj epizode u Panatinaikosu. Prema navodima grčkih medija, tačnije portala Sport24, atinski klub za sada nema plan da produži saradnju sa iskusnim srpskim vezistom, čime se otvara prostor za njegov odlazak kao slobodnog igrača.
Iako je Filip Đuričić prošle sezone uspeo da izbori novi ugovor i zadrži se u redovima „Zelenih“, situacija se u međuvremenu promenila. Tokom aktuelne sezone mučio se sa povredama, što je značajno uticalo na njegov kontinuitet i formu, pa nije uspeo da ubedi čelnike kluba da zaslužuje produžetak saradnje.
Pored zdravstvenih problema, jedan od faktora koji utiče na odluku kluba jeste i činjenica da Đuričić ima 34 godine, zbog čega u Panatinaikosu sve više razmišljaju o podmlađivanju ekipe. Očekuje se i promena na klupi, pošto je izvesno da će Rafa Benitez napustiti tim, ali ni to, po svemu sudeći, neće promeniti status srpskog fudbalera.
Interesantno je da se Filip Đuričić i ranije dovodio u vezu sa Crvenom zvezdom, pa se sada ponovo otvara pitanje da li bi moglo doći do konkretnijih pregovora. U situaciji kada bi postao slobodan igrač, takav transfer bio bi znatno realniji nego ranije.






