Finalna serija AdmiralBet ABA lige otpočela je bez brejka, meč praćen diskutabilnim odlukama sudija Partizan je izgubio. Nekoliko minuta kasnije javio se Ostoja Mijailović, prvo sačekao ishod susreta. Predsednik Partizana je najavio stupanje na funkciju predsednika regionalne lige, te posledice za odgovorne.

“Za nekoliko dana preuzimam funkciju predsednika ABA lige. Jedan od mojih prvih prioriteta biće uspostavljanje punog integriteta takmičenja. Svi oni koji su lične interese stavili ispred interesa lige moraće da snose posledice. ABA ligu smo gradili 25 godina i nikome nećemo dozvoliti da je urušava”.

Nije najjasnije da li poruka vuče konotaciju zbog večerašnjeg suđenja, čak moguće da se uopšte nije mislilo na finale regionalnog šampionata. Ne znamo ni kome je upućena. Ohrabruje što je Mijailović već postavio prioritete, uz jasan stav prema najodgovornijima. Ostaje nam da sačekamo tih nekoliko dana, pa da ispratimo kako će teći sprovođenje napisanog u delo.

Svaka najava o zavođenju reda u regionalnoj ligi raduje, bez obzira na to od koga potiče. Prethodnih dana se na svakom koraku komentarisao Dubaijev zahtev da se finale odigra na Bliskom istoku, Partizan na to potvrdno klimnuo glavom. Tvit eventualno da se poveže s takvim istupima u javnost tima iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, prethodnim pretnjama da će da istupe iz lige. Uskoro bi trebalo da svakako dobijemo širu sliku.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *