Očekivano ili ne, tek, Šejn Larkin će ovog leta biti jedna od glavnih košarkaških tema na evropskom i maloazijskom tlu. Katastrofalna sezona Efesa nosi sa sobom mnoge posledice. Jedna od njih je da će dugogodišnje zaštitno lice Pivara skoro pa sigurno promeniti sredinu posle osam godina.

Bez obzira na problematičnu sezonu, ispresecanu povredama, Larkin je cenjen i tražen. Dosta klubova se pominjalo u prethodnom periodu u vezi s njim. Na toj listi su bili Panatinaikos, Hapoel iz Tel Aviva, BarselonaFenerbahčeReal Madrid i Baskonija, najskorije i Crvena zvezda. Ispada da je trenutno najbliži lokaciji koja nam se donedavno činila najmanje verovatnom.

U ovom trenutku Larkin je najbliži tome da se preseli iz evropskog u azijski deo Istanbula. Trenutno je Fenerbahče favorit za njegov potpis, rekao je Sotiris Vetakis. Ništa još nije konačno, konkurencija vrema. Pouzdani grčki novinar je napomenuo Barselonu u tom smislu. Ipak, gradski rivali su trenutno u pregovorima koji slute na ovakav rasplet.

Krucijalan faktor u pregovorima je Omer Jurtseven, napominje Vetakis. Posle kratke epizode u Madridu, iskusni centar bi mogao da se vrati u domovinu. Želja Efesa je da od Fenerbahčea dobije prava na njega. Spremni su da prepuste Larkina ne bi li se dokopali Jurtsevena. Pregovori idu u dobrom smeru, te ostaje da se vidi hoće li Larkin izazvati zemljotres.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *