Odmah nakon meča u kome je Partizan izgubio od Olimpijakosa bilo je jasno da postoji nezadovoljstvo suđenjem. Na konferenciji za medije Željko Obradović je pomenuo neke stvari koje će morati da pogleda, juče se klub oglasio na tu temu.
Naravno, reč je o sudijskom kriterijumu, Partizan je izdao saopštenje u kome se osvrnuo na sve sudijske greške na svoju štetu od starta evroligaške sezone, zaključno sa neverovatnim odnosom u broju slobodnih bacanja na meču u Pireju. Posle devet rundi crno-beli su tim sa najmanje izvedenih slobodnih bacanja u Evroligi, Miroslav Berić se u podkastu Pikenrol dotakao aktuelne teme.
,,Partizan ima jako loše suđenje u Evroligi, respekt prema Željku Obradoviću nikakav. Neverovatan je podatak taj 31-5 odnos u slobodnim bacanjima. Pritom je od tih pet bacanja dva dobio posle čelendža. Partizan je morao bolje da igra tu završnicu, svakako.”
Loše suđenje svakako ne amnestira greške Partizanovih igrača, Berić je pomenuo i taj segment. Sa te strane, Obradović mora da zasuče rukave, a igrači nauče kako da igraju završnice ovakvih mečeva. U završnici meča crno-beli su izgubljenim loptama i lošim rešenjima pogurali rivala do pobede, nekako su izgubili mirnoću onda kad je Nik Kalates bio van parketa. S druge strane, vidi se pomak u igri od momenta kad su Kalates i Šejk Milton na treninzima i terenu, večeras ćemo videti da li je napravljen još koji korak napred, dovoljan da se prekine niz poraza.
,,Da nije bilo olako prodane lopte, prebrzo odigranog napada, sa Kalatesom na parketu, to bi bila sasvim drugačija priča. Splet je to neverovatnih stvari, početničkih grešaka, izgubljenih lopti, promašenih zicera, to su ti detalji zbog kojih Partizan gubi.”





